Skip links
Müşteri Stok ve Satış Bilgileri İçeren Dosyaların Aktarımı ve E-Belge Olarak Gönderilmesi

Müşteri, Stok Ve Satış Bilgileri İçeren Dosyaların Aktarımı Ve E-belge Olarak Gönderilmesi

Ulusal bir markanın bölge distribütörlüğünü yapan müşterimiz, distribütörlüğünü yaptığı marka için geliştirilmiş saha satış sistemini kullanmakta ve bu sistem üzerinden saha satış personelleri satış faturaları düzenlemektedir. Gün sonunda satış evraklarının dökümünü alıp e-belge özel entegratörünün web portalından evrakları elle işlemesi gerekiyordu.

 

Markaya ait satış sistemi portalı API seviyesinde direk entegrasyon desteklemediğinden, portaldan müşteri, stok ve satış verileri XML formatında dışarı alındı. XML dosya desenleri EQLEM üzerinde ayarlandıktan sonra tüm müşteri ve stok bilgilerini içeren XML dosyalarının EQLEM’e aktarımı yapıldı.

 

Satış belgeleri günlük olarak markanın satış portalından alınıp EQLEM’e aktarımı gerçekleştiriliyor ve satış belgeleri EQLEM’ de otomatik oluşturuluyor. Oluşan satış belgeleri yin EQLEM üzerinden e-fatura/e-arşiv olarak uygun maliyetle gönderimi sağlanıyor.

Müşteri Stok ve Satış Bilgileri İçeren Dosyaların Aktarımı ve E-Belge Olarak Gönderilmesi

Müşterimiz öncesinde saatlerini alan fatura işleme ve e-belge olarak gönderme işini EQLEM ile dakikalar içerisinde bitirebilir duruma geldi. Üstelik EQLEM’ in birden fazla özel entegratör ile çalışabilmesi sayesinde önceki e-belge özel entegratörünün sunduğu kontör maliyetlerinden daha uygun maliyetlerle e-belge gönderimi yapabilir duruma geldi.

Leave a comment

16 + eight =

Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Scan the code
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Keşfet
Kaydır