Skip links
Eqlem Genel İşleyiş

Entegrasyon Çözümleri Bulut Uygulaması

Şirketlerin iş birimlerinde farklı uygulamalar/platformlar kullanması ve bu uygulamaların/platformların şirket ERP/muhasebe sistemleri ile entegrasyonu işlerin hızlı ve doğru olabilmesi için büyük önem taşımaktadır. E-Ticaret, pazaryeri platformların gelen siparişler, B2B sistemlerinden gelen fatura, sipariş, tahsilat gibi hareketler, müşterilerden gelen farklı formattaki sipariş bilgilerini içeren dosyalar, satış temsilcilerinin sıcak ya da soğuk satış için mobil uygulamalarından düzenledikleri sipariş, fatura, tahsilat gibi evraklar, banka hareket ekstrelerinin şirket ERP/muhasebe sistemine direk entegrasyonu, e-belge evraklarının gönderilmesi ya da gelen evrakların şirket sistemine kaydedilmesi iş birimlerinin ihtiyacı olan entegrasyon süreçlerinden bazıları olarak sıralanabilir.

Farklı entegrasyon ihtiyaçları için farklı uygulamalar kullanmak hem maliyeti arttıracak hem de uygulamaların öğrenme ve uyarlanma süreleri uzun olacaktır.

EQLEM entegrasyon ihtiyaçlarını tek platforma toplayıp kullanıcılarına entegrasyon süreçlerini hizmet olarak sunan bir platformdur. EQLEM farklı kaynaklarda ki verileri alır, işler ve istenilen başka bir platforma aktarabilecek kabiliyette bir web uygulamasıdır.

B2B sistem entegrasyonu;

EQLEM iş ortaklarınız için kullandığınız sistemlerdeki sipariş, fatura, tahsilat gibi hareketleri direk ERP sisteminize entegre eder. Ya da ERP sisteminizdeki hareketleri B2B sisteminize gönderebilir. B2B ve ERP sisteminiz arasında entegrasyon süreçlerinin otomatik olmasını sağlayarak elle evrak işleme sorununu ortadan kaldırmış olup hem ERP hem de B2B sisteminiz son güncel evraklara sahip olacaktır.

EQLEM mobil uygulama;

Saha personellerinizin sipariş, tahsilat, irsaliye veya fatura gibi belgeleri mobil cihazlarından düzenlemelerini sağlayabilirsiniz. Modern ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde EQLEM mobil uygulama saha operasyonlarınızı yönetmenizi sağlar ve ERP sisteminize entegre olur. Satıl temsilcilerinizin aldığı siparişleri yetkili personeller tarafından ister mobil isterseniz web uygulamasından yetkili personeller tarafından onaylanır, sipariş sevk durumlarını hem müşteriniz hem de satış temsilciniz mobil cihazından takip edebilir. Sipariş sevk durum değişimi olduğundan müşteriniz bundan e-mail ile anında haberdar olur.

Eqlem Genel İşleyiş

E-Ticaret ve pazaryeri entegrasyonu;

E-ticaret sitenizden ya da pazaryerlerinde mağazanız varsa gelen siparişlerinizi EQLEM ile anında alabilir, irsaliye veya fatura dönüştürmelerini yine EQLEM kullanarak yapabilirsiniz. Artan e-ticaret hacminin getirdiği evrak işleri EQLEM kullanarak kolayca halledebilirsiniz. EQLEM bir öne muhasebe uygulamasının temel işlevselliklerini sunduğundan bir ERP sistemine ihtiyaç duymadan e-ticaret kanallarından gelen siparişleriniz faturalama ve sevk işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca e-belge mükellefi iseniz EQLEM fatura veya irsaliyelerinizi e-fatura veya e-irsaliye olarak uygun maliyetle gönderim yapmanıza imkan verir. Kargo takip numaralı tek evrak çıktısı alarak sipariş sevkiyatlarınızı kolaylıkla yaparsınız.

CSV, Excel, XML dosya entegrasyonu ;

Farklı kaynaklardan gelen sipariş, fatura, tahsilat v.b. gibi csv, excel ya da xml formatındaki verilerinizi EQLEM ile ERP sisteminize entegre edebilirsiniz. Özel olarak formatlanmış olan dosyaları bile EQLEM dinamik dosya eşleştirme alt yapısı ile kolaylıkla sisteme tanımlayabilir ve gelen tüm hareket bilgilerinizin entegrasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı dostu modern ara yüzü ile EQLEM web uygulaması ön muhasebe ve entegrasyon süreçlerini tek platform da toplayarak ihtiyaçlarınızı çözmenize yardımcı olur.

Leave a comment

twelve + seventeen =

Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Scan the code
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Keşfet
Kaydır